B2B & B2C

B2B & B2C Popup Ekleme

333 görüntüleme 31 Temmuz 2017 Güncellenme: 25 Aralık 2020 0

Site açıldığında ekrana açılır bir pencere çıkmasını istiyorsanız; yönetim panelinde sol bölümde yer alan menüden “Bölümler” seçilip, açılan sayfada “Yeni Bölüm Ekle” tuşuna basılır. Daha sonra açılan yeni sayfada “Bölüm Tipi” bölümünden “Açılır Pencere” seçimi yapılır ve “Başlık” ve “Metin” doldurularak kaydedilir.

Birden fazla açılır pencere bölümü yaratılsa bile açılır pencere ilk olarak oluşturulmuşu seçip ekranda onu gösterecektir.
B2B & B2C Popup
Kullanılan tema özel geliştirilmiş bir tema ise; özel tema klasörleri içinde bulunan “dia/views/sections/index.liquid” dosyasının en alt bölümüne “{{ popup }}” kod bloğu eklenmeli.
Daha sonra site anaekranına gelindiğinde popup (açılır pencere) otomatik olarak açılacaktır. Eğer sol altta yer alan “Gün boyunca tekrar gösterme.” seçili değilse açılan popup kendi hariç herhangi bir bölüme tıklandığında veya sağ üst köşede yer alan “X” tuşuna basıldığında kaybolur ve 5 dakika tekrar gösterilmez; fakat sol altta yer alan “Gün boyunca tekrar gösterme.” seçiliyse 24 saat boyunca tekrar gösterilmeyecektir.
B2B & B2C Popup

Yardımcı oldu mu?