Veri Aktarımı

DİA Voyage Veri Aktarımı

444 görüntüleme 4 Mayıs 2020 Güncellenme: 5 Mayıs 2020 0

DİA → Voyage Veri Aktarımı

DİA içerisinde birçok özel veri xml aktarımı yapılabilmektedir. Özel aktarım kütüphanesine yeni eklenen; Voyage Veri Aktarımı ile Coca Cola  ve ETİ Grup ürünlerinin, toptan dağıtıcıları;  DBH Soft Voyage sisteminde günlük oluşan verilerin DİA’ya aktarılmasını pratik olarak sağlayabilirler.


Voyage Özel Aktarımına uygun işlemler;

  • Cari Kartlar: Aktarım sırasında tanımlı değil ise; DİA‘ya oluşturur.
  • Satış Faturaları: Voyage sisteminden düzenlenmiş, Coca Cola ve ETİ Grup  satış faturalarını DİA‘ ya aktarır.
  • Satış İade Faturaları: Voyage sisteminden düzenlenmiş, Coca Cola ve ETİ Grup  satış iade faturalarını DİA‘ ya aktarır.
  • Alım İade Faturaları: Voyage sisteminden düzenlenmiş, Coca Cola ve ETİ Grup  alım iade faturalarını DİA‘ ya aktarır. Bu işlem sırasında; E fatura tanımları, ön tanımlı KDV muafiyetleri de alınabilir.
  • Kredi Kartı Fişleri: Voyage sisteminden düzenlenmiş, Coca Cola ve ETİ Grup  kredi kartı tahsilat fişleri; ön tanımlı pos olarak DİA‘ ya aktarır. Gerçek pos bilgileri ise DİA Kredi Kartı Pos Fiş listesinden düzenlenir.
  • Kasa (Nakit) Fişleri: Voyage sisteminden düzenlenmiş, Coca Cola ve ETİ Grup  Nakit tahsilat fişleri, aktarım sırasında ön tanımlı kasa belirlenerek DİA‘ ya aktarır.
  • Banka (Havale) Fişleridir: Voyage sisteminden düzenlenmiş, Coca Cola ve ETİ Grup   banka havale fişleri ön tanımlı bank kartının aktarım ekranında belirlenmesini takiben DİA‘ ya aktarır.

Not: Stok kartları aktarım işlemi öncesinde Voyage sistemine tanımandığı kodlar ile DİA’ya tanımlanmış veya aktarılmış olmalıdır. Toplu olarak bir excel dosyası ile bu listeler hızlıca oluşturulabilmektedir. Dönemsel olarak ana firmaların yaptığı özel kampanyalar oldukça yine yeni eklenen bu özel kampanya stokları da tanımlanmalıdır. Tedarikçi ana firmaların, dağıtıcıya kestiği faturalar ise; direkt DİA E fatura entegrasyon ekranına ( veya kullanıcının kullandığı e fatura kanalına) gelmektedir.

Bu aktarım için Voyage Veri Aktarım (va_voy) lisansınızın olması gerekmektedir.

Lisans sahibi kullanıcılar ilk olarak kullanıcı yetkilendirmelidir;

Yetkiler > Genel Yetkiler > Voyage Veri Aktarımı


Kullanıcı yetkilendirildikten sonra DİA ana sayfası üzerinde arama alanına ‘Voyage Aktarım’ yazılarak ilgili sayfaya [sis4350] giriş sağlanır.

 

Aktarım dosyasında yer alan işlem türlerine göre; kasa, kredi kartı carisi, havale işlem carisi ön tanımlı olarak belirlenebilir.

KDV’si 0 olan faturalar için muafiyet kodu seçimi yapılabilmektedir.

Kredi kartı ve banka fişleri, ‘Hepsi Tek Fiş’ ve ‘ Her Biri Ayrı Fiş’ seçenekleri ile aktarılabilmektedir.

Aktarım parametreleri ile birden fazla şube ve bağlı olarak depo bulunması durumunda, ilgili seçimin yapılabilmesi ve saat bilgisinin eklenmesi mevcuttur.

Seçilen aktarım dosyası Aktar seçeneği ile DİA’ya aktarılır.

Yardımcı oldu mu?