08 - E-Ticaret (E-Power) Yönetimi

Halk Bankası Sanal Pos Kurulumu

281 görüntüleme 16 Ağustos 2022 0

Admin Panel > Ödeme Yöntemleri > Sanal Poslar 

Sanal Poslar sayfasındaki Yeni Pos Ekle butonuna tıklanır ve pos tipi alanından Halkbank Paraf seçilir.

Halkbank Sanal Pos başvurusu onaylandıktan sonra banka tarafından müşteriye “Mağaza Numarası”, “Kullanıcı Adı” ve “Güvenlik Kodu” gibi bilgilerin yer aldığı mail gelecektir. Gelen mailde bulunan Destek Hattını arayarak Güvenlik Numarası bilgisini ileterek şifrenizi alabilirsiniz. Şifre bilgisi alındıktan sonra Pos Yönetimi ekranına girmek için tüm bilgiler tamamlanmış olacaktır. Mailde belirtilen bilgilerle https://sanalpos.halkbank.com.tr/halk/report/user.login linkinden sanal pos tanım ekranına girilmiş olunur.

Sanal Pos yönetim ekranına girdikten sonra  Yönetim menüsünden Kullanıcılar alanındaki Kullanıcı Ekleme bölümüne girilir.

Yönetim menüsünden 3D Secure alanındaki 3D Ayarları kısmına gelinir. Ekranda 3D modeli yazan kısmında 3D değil “3D Pay” olarak seçilmiş olması gerekir. 3D modeli 3D geliyorsa Banka ile görüşerek modeli 3D Pay yaptırılması gerekir. 3D Ayarları ekranda ki Güncelle butonuna basarak yeni İşyeri Numarası güncellemesi yapılır. Ekrana gelen 3D Key numarası not alınır.

 

Admin paneline Mağaza No, 3D Secure Anahtarı bilgileri girilir ve kurulum tamamlanır. 

Yardımcı oldu mu?