04 - Muhasebe Yönetimi

Mal Alım Faturalarının Muhasebeleştirilmesi

1322 görüntüleme 19 Kasım 2018 Güncellenme: 8 Aralık 2020 2

Stok Kartlarına ilişkin alımların muhasebe bağlantılarını yapmak için, Muhasebe modülünün içerisinde yer alan, “Muhasebe Bağlantı Kodları” ekranından yapılmaktadır.  “F4 Ekle” butonundan, “Stok Bağlantı Kodları” alanından, “Mal Alım” bağlantı kodunun seçilmesi gerekmektedir.

Mal alımları tek bir muhasebe hesabında takip edilebileceği gibi, müşteri isteklerine göre birkaç farklı hesapta da takip edilebilmektedir. Farklı hesaplarda takip işleminde, bağlantı içerisinde yer alan; “Kart Grup Kodu”, “Kart Özel Kodu”, “Kart Marka”, “İşlem Özel Kodu” ve “İthalat Kodu” gibi alanlardan ilgili muhasebe kodunun alt hesaplarına bağlanabilir.

Stokların Kdv Oranlarına göre ayrı ayrı bağlantı kodları açılması gerekmektedir. Bir firmanın alışlarında %0, %1, %8, %18 gibi Kdv oranları olabilir. Bu durumda bağlantının içerisinde yer alan, stoğa bağlı olarak Kdv filtresine ilgili Kdv oranlarının yazılması gerekmektedir.

    DİA ile bulut teknolojisi üzerinden, muhasebeden üretime, stok-depo yönetiminden satış ve e-ticarete tüm iş süreçlerinizi birbirine entegre yönetin.
    DİA'yı ücretsiz denemek veya detaylı bilgi almak için hemen formu doldurun!

    Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Aydınlatma metnini okudum.

    Kampanyalar ve yeniliklerden haberdar olmak için tarafıma e-posta yoluyla ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.

    Yardımcı oldu mu?