04 - Muhasebe Yönetimi

Mal Satış İade Faturalarının Muhasebeleştirilmesi

833 görüntüleme 19 Kasım 2018 Güncellenme: 8 Aralık 2020 0

Stok kartlarına ilişkin satış iade muhasebe bağlantılarını yapmak için, muhasebe modülünün içerisinde yer alana, muhasebe bağlantı kodları ekranından yapılmaktadır.  F4 Ekle butonundan,  stok bağlantı kodları alanından,  mal satış iade bağlantı kodunun seçilmesi gerekmektedir.

Mal satış iadelerini tek bir muhasebe hesabında takip edilebileceği gibi, müşteri isteklerine göre birkaç farklı hesapta da takip edilebilmektedir. Farklı hesaplarda takip işleminde, bağlantı içerisinde yer alan; “kart grup kodu”, “kart özel kodu”, “kart marka”, “işlem özel kodu” ve “ithalat kodu” gibi alanlardan ilgili muhasebe kodları hesaplarına bağlanabilir.

Stokların kdv oranlarına göre ayrı ayrı bağlantı kodları açılması gerekmektedir. Bir firmanın alışlarında %0,  %1, %8, %18 gibi kdv oranları olabilir. Bu durumda bağlantının içerisinde yer alan, stoğa bağlı olarak kdv filtresine ilgili kdv oranlarının yazılması gerekmektedir.

    DİA ile bulut teknolojisi üzerinden, muhasebeden üretime, stok-depo yönetiminden satış ve e-ticarete tüm iş süreçlerinizi birbirine entegre yönetin.
    DİA'yı ücretsiz denemek veya detaylı bilgi almak için hemen formu doldurun!

    Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Aydınlatma metnini okudum.

    Kampanyalar ve yeniliklerden haberdar olmak için tarafıma e-posta yoluyla ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.

    Yardımcı oldu mu?