Gelişmiş Üretim

Operatör Hareketi ile Mamül Girişi ve Fire Çıkışı Nasıl Yapılır

223 görüntüleme 28 Temmuz 2017 0

Üretim Emri ve buna bağlı olarak İş Emirleri planmış olan üretimlerde, işlemler atama yapılmış olan Operatör Hareketleri‘ nden yola çıkarak Mamul Girişi ve Fire Çıkışı yapılmaktadır. Bunun için İş Emirleri listesinde, hareketini takip edeceğiniz iş emirleri bulunur. Seçilen iş emri, [F9 Operatör Hareketi Eklebutonu ile işlem ekranına yönlendirilir.
 
 İş Emri‘ne, Operatör Hareketi olarak Mamul Girişi eklendiğinde FirmaTürüAna ÜrünPlanlanan ve Önceki Üretilen alanları otomatik ve sabit gelecektir. TarihSaat, DurumKod, AçıklamaŞimdi ÜretilenOperatör ve Tasarım gibi bilgilerse girilmelidir. Bilgiler tamamlandıktan sonra kayıt ederek Mamul Girişi oluşturulmuş olur.
 
Benzer alan ve işlemler Fire Çıkışı ekranında da gelmektedir. Burada farklı olarak, Malzeme ve Fire bilgisinin girilmesini istemektedir. Tüm bilgileri girildikten sonra kayıt işlemi ile Fire Çıkışı oluşturulur.
 
Oluşturulan Mamul Girişi ve Fire Çıkışı hareketlerini İş Emri – Operatör Hareketleri Listesi’ nden takip edebilir ya da düzenlenebilir.

Yardımcı oldu mu?