13 - Personel Yönetimi

Puantajda Fazla Mesailer

980 görüntüleme 18 Temmuz 2017 Güncellenme: 1 Şubat 2021 0

DİA Personel modülünde, fazla mesailerin hesaplatılması için, Personel Parametreleri<per3000> ayarları yapılmış olmalıdır. Parametre ekranına fazla mesai çarpanları girilmelidir. Parametre ekranında istenirse [F5 Sistemden Parametreleri Al] denilerek ön değerler DİA uygulamasına alınabilir. Fazla mesailer gün, saat, tutar(net/brüt> olarak değişik durumlara göre hesaplanabilmektedir. Sigorta gün sayısı parametrelerde belirtilen ay gün sayısından azsa sistem eksik gün nedeni girmeniz gerekebileceğine dair uyarı verecektir.

Personel Parametrelerinin Tanımlanması; Personel Parametreleri<per3000> ekranı üzerinden [F5 Sistemden Parametreleri Al] denilerek resmi ön değerler ile çekilerek, fazla mesai çarpanları ön değerler dışında farklı çarpan değerleri kullanılacaksa değiştirilerek [F2 Kaydet] ile parametre ayarı bitirilir.

Fazla mesaisi bulunan personel kartlarına bilgilerin girişi sağlanır. Bunun için fazla mesai yapmış personel kartı [F5 Değiştir] ile açılır ve “Sabit Kazanç ve Kesintiler” sekmesi içerisindeki mesai değerleri ilgili alanlara belirtilen süreler üzerinden doldurulur.

Personel Kartına girilen bilgiler Puantaj Kartına ön değer olarak getirilecek, istenirse fazla mesai bilgileri puantajda değiştirilebilecektir.

Personel Kartından gelen değerler isteğe bağlı olarak elle değiştirilmiştir.

Yardımcı oldu mu?