10 - Restoran Yönetimi

Restoran Müşteri Bilgi Ekranı

416 görüntüleme 24 Temmuz 2017 Güncellenme: 26 Ekim 2021 1

Restoran Satış işlemlerinde müşteri satışı yapılan ürün bilgisi, miktarı, tutarı ve para üstü bilgilerin görüntülenmesi sağlanmıştır. Müşteri ekranı için yapılması gereken işlemler ve işleyişi aşağıdaki gibidir.

Parametrik Ayarların Yapılması
Müşteri ekranının görüntülenmesi için Sistem Parametreleri menüsündeki müşteri ekranı parametrelerinin aktif edilmesi gerekir. Sistem Parametreleri menüsüne giriş yapılarak Restoran Parametreleri altındaki Yardımcı Ekran Parametre grubu açılarak, “rst.06.01 – Yardımcı ekran gözüksün mü?” parametresi aktif edilir. Diğer parametre “rst.06.02 – Font Boyu” parametresi ise müşteri ekranında görüntülenecek bilgilerin font boyunun belirleme için kullanılır.


Müşteri Ekranında Reklam Ayarları

Müşterinin aldığı ürünleri,miktar ve toplamları görüntülediği ekranda müşteri olmadığı zaman firma reklam veya kampanya bilgileri için bir reklam sayfası veya flash ekleyebilir. Bunun için Salon kartı içerisine “Reklam URL” isimli bir alan eklenerek ilgili URL bilgisi yazıldığında reklamın müşteri tarafından görünmesi sağlanabilir.


İlgili reklam için URL kaydedilerek, Self Servis Ekranına giriş yapıldığına aşağıdaki görüntünün sağ bölümünde bulunan müşteri ekranı da açılır. Müşteri olmadığında ekrandaki görüntüdeki gibi ilgili sayfanın reklamı görüntülenir.


Ürün siparişi alınıp tahsilat işlemine geçildiğinde sayfadaki reklam kalkarak görüntüdeki gibi ürünler ile ilgili tahsilat işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Yardımcı oldu mu?