10 - Restoran Yönetimi

Restoran Paket Servis

506 görüntüleme 24 Temmuz 2017 Güncellenme: 11 Ekim 2021 1

RESTORAN PAKET SERVİS

Restoran Modülü’nün Paket Servis Satış Ekranı ile işlemler gerçekleştirilmektedir. Ekran ilk açıldığında müşteri bilgilerinin girildiği ekran karşınıza gelmektedir. Buradan var olan müşteriniz için telefon numarası yazarak “BUL” butonu ile hız tarama yapabilirsiniz. “REHBER” butonu ile direk cari listenize gidip oradan bulabilirsiniz. Gerektiğin durumlarda “TEMİZLE” butonu ile tüm içeriği bir kere de temizleyebilirsiniz.

Yeni müşterileriniz için tüm bilgilerin girişini bitirdikten sonra alttaki “REHBERE EKLE” butonu ile hızlıca kayıt oluşturabilirsiniz.

Müşteri bilgileri ile ilgili kısımdaki işlemleri bitirdikten sonra, müşterinizden gelen sipariş detay ve notları için alttaki bölümü kullanabilirsiniz. Bekleyenler kısmı ise, santral hattınızda tanımlı CallerID mevcut ise siz görüşme yaparken bekleyen diğer müşterinizi takip etmenizi mümkün kılmaktadır. Tüm bilgiler girildikten menü butonu ile Menü ekranına geçiş yapılır.

Burada sipariş verilen ürünleri ister giriş sırasında yeşil butonlarla miktar belirtilerek, ister sonradan sağ alttaki panelden “+1” ve “-1” butonlarıyla belirtilerek liste oluşturulur. “GERİ” butonu ile tekrar bilgi paneline dönülür. “SİL” veya satır başlarındaki “X” butonlarından sipariş listesindeki satırları silinir. Sol panelden ürünlerin porsiyonları, çeşidi girilir. Kişi, Hesap ve Garson bilgileri de bu ekrandan değiştirilebilir. İşlemleriniz bittiğinde “TAHSİLAT” butonu ile Direk Tahsilat ekranına yönlendirilirsiniz.

Burada ödeme şekli seçilerek işlem tamamlanır. Ekran tekrar kendini yeni sipariş için boş bilgi ekranına gidecek şekilde yönlendirecektir.

Yardımcı oldu mu?