06 - Mağaza Yönetimi

Sadakat Kart Takibi

870 görüntüleme 5 Mart 2018 Güncellenme: 12 Kasım 2020 2

Müşteri sadakati oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen ve sadakat kart sistemi adı verilen bu uygulama ile sadakat kart numarasına sahip müşteri kartları için belirli koşullarda puan kazandırabilir ve bu puanların harcama koşullarını belirleyebilirsiniz.

Örneğin; A Marka ürün alımlarında %2 puan kazanabilir veya 3. Alışverişinde 5 TL puan kazabilir. Bu puanlarını dönem sonuna kadar kullanabilir şeklinde.

DİA Üzerinden İzlenecek Adımlar;

Cari kartı Diğer sekmesinde bulunan Sadakat Kart No alanına manuel olarak bir numara belirtilir.

Sadakat numarasına sahip Cariler/Müşteri kartları için hangi koşullarda puan kazanılacağını ve bu puanların harcama koşulları Puan Kampanya Listesi ekranı üzerinde tanımlanır. Puan Kampanya Listesinden eklenen Puan Kampanyası ile kazanılacak puanların belirli bir tutar üzerinde farklı malzeme filtrelerine göre (Örneğin;Grup, özel kod, Marka.. ), belirli ödeme planına veya fiyat grubuna bağlı olacak yüzdesel veya tutarsal olarak puan tanımlanır.Burada puanın kazanılabileceği ve kazanılan puanların kullanılabileceği tarih aralıkları belirlenir.

Mağaza satış ekranından yapılan satış ile ilgili carilerin sadakat kart numarası girişi sonrası belirtilen kriterlere uyması durumunda cari kart için bir sonraki harcamasında kullanılmak üzere puan işlemlerini kullanılabilir.

Yapılan puan hareketleri için Puan Hareket ekranı takip edilebilir. Puan hareketleri aynı zamanda Cari kart listesi [F12 Diğer] butonu Puan Hareketleri ile de takip edilebilmektedir.

Yardımcı oldu mu?