Telekom Entegrasyonu

Sanal Kontör Takibi

1300 görüntüleme 25 Temmuz 2017 Güncellenme: 8 Aralık 2020 0

 • Alt bayilerin istekleri doğrultusunda sanal kontör talepleri Online olarak DM (Dağıtım Merkezi) tarafından Alt Bayi hesabına yüklenmektedir.
 • Sanal kontör tahsilatı banka havalesi ile veya satış temsilcisinin nakit veya kredi kartı üzerinden yapacağı işlem ile Alt Bayi Sanal Kontör Cari Hesabı kullanılarak yapılır. Örneğin; 500 TL’lik yükleme yapılsın.
 • Satış temsilcisi, bu 500 TL’lik yüklemenin nasıl satılacağını (kaç tane 5 TL, kaç tane 10 TL yükleme yapıldığı) bilemediği için bunu muhasebesel olarak faturalayamaz. Yapabileceği işlem sadece Alt Bayi’nin Sanal Kontör Cari Hesabı üzerinden Tahsilat işlemi yapmaktır.
 • Ay başlarında bir önceki ay Alt Bayi tarafından yapılan sanal kontör yüklemelerine istinaden hangi Alt Bayi’nin ne kadarlık yükleme yaptığı bilgisi distribütör (Telpa gibi) sanal kontor sistemlerinden alınarak Alt Bayi’ye parça parça Sanal Kontör Cari Hesabına faturalandırılır.
 • Bu bir öneridir. DM’ler farklı şekilde takip edebilirler.

  DİA ile bulut teknolojisi üzerinden, muhasebeden üretime, stok-depo yönetiminden satış ve e-ticarete tüm iş süreçlerinizi birbirine entegre yönetin.
  DİA'yı ücretsiz denemek veya detaylı bilgi almak için hemen formu doldurun!

  Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Aydınlatma metnini okudum.

  Kampanyalar ve yeniliklerden haberdar olmak için tarafıma e-posta yoluyla ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.

  Yardımcı oldu mu?