POS Entegrasyon

Terazi Sipariş Entegrasyonu

725 görüntüleme 25 Haziran 2018 Güncellenme: 25 Haziran 2018 3

Terazi Sipariş Entegrasyonu

Terazi sipariş entegrasyonu sisteminin amacı terazi desteği alarak ürün satışı yapan mağaza vb. işletmelerde günlük işlerin daha hızlı ve hatasız yürütülebilmesi amaçlanmıştır.Terazi miktarının hızlı satış ekranına otomatik gelmesi daha önce el ile yapılan pek çok işlemin de hızlı bir şekilde yapılmasına imkan sağladığı gibi personel verimliliğinide artırmaya yardımcı olur.

Örneğin; Birimi kg olan A ürününü terazide tartıldığında ürün ağacı üzerinden veya barkodu okutularak terazi miktarına göre hesaplanan fiyatının getirilmesi sağlanabilir.

 

DİA Üzerinden İzlenecek Adımlar;

Belirli ürünlerde terazi sisteminin miktar okuyabilmesi için Stok Kart Bilgileri Ekranı Diğer alanına “Teraziden Oku” alanı eklendi. Barkod değerini de terazide okuyabilmesi amaçlı Barkodlar alanına “Teraziden Oku” alanı  eklendi. “Teraziden Oku” alanı evet olan stok kartları hızlı satış ekranında barkod okutulduğunda miktarını teraziden gelen miktar verisinden almasını sağlar.

Kullanıcı Ayarlarında ön tanımlı terazi seçili olan firmalar için Restoran Satış Ekranı  ve Hızlı Satış Ekranına “Terazi Miktar” alanı eklendi.Terazi miktar alanı terazideki veriyi canlı olarak getiren alandır.Stok kartında “teraziden oku” alanı evet olan stoklar bu alandan gelen veriye göre fiyatlandırılması sağlanır.

 

Daha önceki stokların güncellenebilmesi ve yeni stok kartlarının da bu veri ile içeri ve dışarı alınabilmesi amaçlı Veri Aktarım Stok Malzemesi kolonlarına “Teraziden Oku” Barkod alanına “Teraziye Gönder” ve “Teraziden Oku” alanları eklendi.

 

Yardımcı oldu mu?