DİA'da E-Power Yönetimi

Toplu Ürün Ağacı – Kategori Ekleme

62 görüntüleme 30 Kasım 2023 0

1- Kategorileri DİA’ ya aktarmak için aşağıda yer alan görseldeki gibi Excel hazırlanmalı. Bu görselde en fazla 4 seviye bulunmaktadır. 6 Seviyeye kadar kategori aktarılması mümkündür.

2- Hazırladığınız Exceli kaydetmeden önce sağ tıklayıp Hücreleri Biçimlendir > Metin seçeneğini seçerek Tamam butonuna tıklamalısınız.

3- Hazırladığınız Excelli DİA’ya aktarmanız için formatının Excell 97-2003 olması gerekmektedir. Farklı Kaydet > Dosya adını yazıp Kayıt Türü > Excell 97-2003 seçtikten sonra Kaydet butonuna tıklamalısınız.

4- DİA’ da Veri Aktarım Sihirbazına <sis4310> girilir.

5- DİA’ ya Veri Aktarmak istiyorum seçeneği seçilir. Stok-Malzeme seçeneğinin altında yer alan Malzeme Ürün Ağaç Kategori Listesi Aktarımı seçildikten sonra Devam butonuna tıklanır.

6-  Aktarım Dosyası “Dosya Seç” butonuna tıklanarak kaydedilen yerden seçilir.

7-  İşaretli kısımdan Excel Kural Tanımı varsa seçilir yoksa Ekle kısmından tekrar tanımlanmalıdır.

8- İşaretlenen kısımlar hazırlanan Excele göre tanımlanmalıdır. Hazırlanan Excel 4 seviyeden oluşuyorsa her kolon sırasıyla tanımlanmalıdır. Tanımladıktan sonra Kaydet butonuna tıklanmalıdır.

9- Tanımlanan Excel seçildikten sonra Aktar butonuna tıklanarak aktarım başlatılmalıdır.

10- Aktarım sonucu bu şekilde ise aktarım tamamlanmıştır. DİA’ da Malzeme Ürün Ağaç Kategorilerinden aktarılan kategorilerinizi kontrol edebilirsiniz.

 

Yardımcı oldu mu?