Basit Üretim

Üretim Fişi ile Üretim

1620 görüntüleme 28 Temmuz 2017 4

Ham maddeler ve mamuller tanımlanmış, mamullere reçeteleri de girilmiştir. Tüm üretim hazırlıkları tanımlandıktan sonra, üretim toplu değil mamul fişi ile tek tek yapılması tercih edilebilir. Bu durumda, Üretim Fişi ekranı ile evrağın tarih ve saati ayarlanır. Akabinde hangi mamul üretilecek, ne kadar üretilecek belirlenir.
Detay sekmesi; üretilen mamulün neredeki deponun envanterine ekleneceği ve reçetesinde yer alan kalemlerin belirlenen Fiyat alanındaki fiyatı baz alınarak ortaya çıkan fiyata istenilen yüzde oranında kar eklenerek Satış Fiyatı hesaplanır.
 
Özel kodları, Yetki Kodu ve Açıklaması gibi evrak detay bilgileri Diğer ve Açıklama sekmeleri üzerinden girilmektedir.
 
 Mamul belirlendikten sonra [F5 Malzeme ve Fiyat Hesaplabutonu ile ürünün reçetesini, üretilecek miktarla çarparak Alt Malzemeler listesine ekleyecektir. Üst kısımdaki Şube ve Depo alanları üretilen ürünlerin ekleneceği yeri belirtmek için seçilirken, üretim kalemlerinde ise bu alanlar neredeki envanterden bu ham madde düşecek onu belirtmek için seçilir. Hesaplama işlemi bitirdikten, üretilen ürünün evrağını kayıt edilerek işlemi tamamlanır.
 
Kayıt ile oluşan fişteki Sarf, Üretim ve Fire gibi adımları takip edebilmek için Malzeme Fişleri Listesi (Ayrıntılı) ekranından ulaşılabilir.

Yardımcı oldu mu?