Mobil 18.03 Versiyon Güncellemeleri Yapıldı

Tarih: 5 Mart 2018    Kategoriler: Geliştirme Duyuruları, Mobil   

* “Servis Yönetimi” modül geliştirmeleri yapıldı. Servis form işlemleri gerçekleştirebilir, sorun-çözüm tanımları yapabilir, modüle ait raporları alabilirsiniz.
* Talep modül geliştirmeleri yapıldı. Talep fişi ekleme, düzenleme, sipariş ve teklif üzerinden talep fişi ve kalemi aktarma gibi işlevler gerçekleştirildi. Modüle ait raporların alınması sağlandı.
* Teklif, Sipariş, İrsaliye, Fatura detay ekranlarında aynı varyantlı ürün barkodu okutulduğunda birleştirme işleminin yapılması sağlandı.
* Teklif, Sipariş, İrsaliye, Fatura detay ekranlarında varyantlı bir ürüne ait barkod okutulduğunda parametrelere bağlı olarak (scf.63.06 – Varyant Miktarları Ekranı) depo miktarlarının gösterilmesi ve sonrasında onaylanırsa ilgili fişin kalemine seçili varyantın aktarılması sağlandı.
* Teklif, Sipariş, İrsaliye, Fatura detay ekranlarında varyantlı bir satıra ait depo miktarlarını yardımcı menü üzerinden “Varyant Miktarları” seçeneğine tıklanarak görüntülenebilmesi sağlayabilirsiniz.
* “Hızlı Lot Güncelleme” ekranı eklendi.
* Sistem parametrelerine Cari Hesap, Banka Fişi gibi işlemlerde cariye tanımlanmış satış elemanı getirilsin mi? (scf.05.05) parametresi eklendi. Nakit tahsilat ve nakit ödeme cari hesap fişlerinde gelmesi sağlandı.
* Teklif, Sipariş, İrsaliye, Fatura detay ekranlarında miktarsal alanlara ait hassasiyet kontrolleri artırıldı.
* Teklif, Sipariş, İrsaliye, Fatura kaydettikten sonra çıkan yazdırma dialoğuna “Hızlı Yazdır” özelliği eklendi. Böylece hızlı bir şekilde rapor pdf’i oluşturup tanımlı yazıcıya gönderim sağlanabilmektedir.
* Teklif, Sipariş, İrsaliye, Fatura detayında ortak dinamik alan kullanım durumları ele alındı.
* Teklif, Sipariş, İrsaliye, Fatura detayında barkod okutulunca farklı satır açılması için Sistem Parametrelerine Barkod Okutunca Satır Ayırma Kontrolü (scf.12.76) parametresi eklendi.

Son Eklenen 5 Haber