07 - Mobil Sistem

DİA Mobil(Web), Masaüstü Hangi Cihazlarda Kullanılabilir?

551 görüntüleme 27 Temmuz 2017 Güncellenme: 25 Aralık 2020 0

 1. Android İşletim Sistemli Cihazlar(Telefon,Tabletler)
  Android işletim sistemine sahip telefon,tablet gibi cihazlarda sadece DİA Mobil modülleri bir browser(chrome,opera, vs.) üzerinden kullanılabilir. İstemci indirilemez.
 2. IOS İşletim Sistemli Cihazlar(Ipad ve Apple Marka Telefonlar)
  IOS işletim sistemine sahip cihazlarda DİA sadece mobil modül olarak safari isimli browser üzerinden bağlanılarak mobil olarak kullanılabilir. İstemci indirilemez.
 3. Windows İşletim Sistemine Sahip El Terminalleri
  Wİndows işletim sistemli El Terminallerinde DİA kullanabilmek için cihazın işletim sisteminin Windows Mobile 6.5 ve üzeri işletim sistemine sahip olması gerekmektedir. Yine DİA sadece mobil olarak kullanılabilir.Restoran modülü için El Terminali kullanılacaksa Windows Mobile 5.0 ve üzeri olması yeterlidir.
 4. Windows İşletim Sistemli Diğer Cihazlar
  Windows işletim sistemine sahip diğer cihazlar olarak sadece tabletler kullanılabilir. Bu tabletler ikiye ayrılır.

  1. Windows 8 Pro İşletim Sistemli Tabletler: Bu cihazlara istemci indirilip masaüstü sistem gibi kullanım yapılabilir. Veya yine bir browser’a bağlanarak mobil sistemde kullanılabilir.
  2. Windows 8 RT İşletim Sistemli Tabletler: Bu cihazlara istemci kurulamaz. Sadece bir browser ile sisteme bağlanarak sadece mobil sistem kullanılabilir.

İşletim Sistemlerine Göre Çalışıp Çalışmama;

Android: Android işletim sistemine sahip tüm telefon tablet gibi cihazlarda sadece browser üzerinden sadece mobil olarak çalışır. İstemci indirilemez. Markalar; Samsung, HTC, LG vs.

IOS: Ios işletim sistemi Markası APPLE olan tüm telefon ve Ipadleri içerir.

Bu cihazlar sadece ilgili cihazda mevcut bulunan SAFARİ isimli browser ile mobil olarak çalışır. İstemci indirilemez.

Yardımcı oldu mu?