Pavo Pos Restoran Masa Üstü Geliştirmeleri

Tarih: 15 Aralık 2023    Kategoriler: Geliştirme Duyuruları, Restoran    Etiketler:

Neden PAVO?

PAVO donanımsal ve yazılımsal özellikleri ile öne çıkmaktadır. Android işletim sistemli  POS terminali, Yüksek Hızlı Termal Yazıcısı, Wi-Fi, Bluetooth bağlantıları ve Lazer Barkod Okuyucu özellikleri ile kullanıcılarımızın işlemlerini hızlı ve güvenilir bir şekilde sürdürmesini sağlamak için Pavo entegrasyonumuzu gerçekleştirdik. 

Mağazacılık modülümüzde çalışmakta olan Pavo entegrasyonumuz; restoran modülümüz için de tamamlanmıştır.

Entegrasyon Gereklilikleri

1-) Pos Tanımları (POS1100) ekranı üzerinden yeni bir Pos / Yazarkasa / Terazi tanımı oluşturulmalıdır.

2-) Oluşturulan Pos tanımı Kullanıcı kartında bulunan Ön tanımlı parametrelere eklenmelidir.

3-) Aynı şekilde Kullanıcı kartında Ön tanımlı parametrelerde bulunan firmamızın E-Devlet sekmesindeki alanların açık olması, PAVO’nun e-arşiv ve e-faturaları doğrudan entegratöre iletmesini sağlamaktadır.

4-) İşlem sonucu oluşacak e-fatura, e-arşiv belgeleri için cari tanımı yapılmalı ve bu cari restoran işlemlerinde kullanılmak üzere kullanıcı ön tanımlı parametreleri ile restoran parametrelerine eklenmelidir.

Restoran Tahsilat Ekranı

Tanımlar yapıldıktan sonra; Restoran Satış Ekranımızda karşımıza Pavo’ya gönder checkbox alanı çıkacaktır. Bu alanın onaylı olması durumunda kesin faturalama yapılacağı için Faturala combo alanımızda Kaydet ve Yazdır seçeneği set edilmiştir.

Örnek İşlem

Örnek işlemimiz için;

  • 2 x (1.5 Porsiyon) DİA Burger B.F = 140.00 TL
  • 2 x Ayran B.F = 10.00 TL
  • 1 x DİA Burger Menü B.F = 160.00 TL

stoklarını kullanarak, bu sipariş kalemlerine sırası ile %30, %20 ve %10 indirim giriyoruz. Ardından kişi başı 10 TL olacak şekilde küver girerek, genel toplam üzerinden %50 indirim uyguluyoruz.

Tahsilat Sonucu Cihazdan Aldığımız Fiş

 

Fatura

Kasa Fişleri

Kredi Kartı Fişleri

Cari Hesap Fişleri

E-Arşiv Fatura

 

Ayrıca Pavo Pos Mobil Restoran Satış  Entegrasyonu bulunmaktadır. Pavo Pos Mobil Restoran Satış Entegrasyonu ile Restoran satışlarınızı direkt posa yönlendirebilir, faturalarınızı hızlıca  alabilirsiniz. Daha fazla detay için tıklayınız.

Son Eklenen 5 Haber